Tworzenie strony internetowej czy warto zrobić stronę www samodzielnie

Tworzenie strony internetowej: czy warto zrobić stronę www samodzielnie?

Aby zwiększyć rozpoznawalność i sukces Twojej marki, nie powinieneś oszczędzać na jej wizerunku, w tym na stronie internetowej. Tworzenie strony internetowej, możesz zbudować ją samodzielnie, wydając na nią zaledwie kilka złotych miesięcznie. Niemniej jednak, istnieje ryzyko, że w krótkim czasie nie będzie ona spełniać Twoich oczekiwań. Tworzenie własnej strony internetowej może być czasochłonne, zwłaszcza dla firmy, która planuje rozwój w przyszłości.

Łatwo i przyjemnie  skutecznie i dobrze

Usiądź przed komputerem, wpisz w wyszukiwarkę „bezpłatny kreator stron internetowych” i masz do dyspozycji wiele platform do wyboru. Rejestrujesz się, ewentualnie subskrybujesz plan abonamentowy, a następnie budujesz swoją przestrzeń online. Wybierasz szablon, redagujesz treści na poszczególne sekcje, świetnie się bawisz… i marnujesz swój czas.

Dlaczego? Twoja strona nie osiągnie takiego sukcesu w sieci jak ta stworzona przez profesjonalistę. Większość platform nie umożliwia dostępu do kodowania strony, co oznacza, że nie ma możliwości optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. W rezultacie na samym początku tracisz na korzyść tych, którzy posiadają stronę z kodem stworzonym przez specjalistę. Znalezienie twojej witryny w sieci będzie trudniejsze, a twoja marka będzie nieustannie czekała na to, aby ją odnalazły tysiące użytkowników Internetu.

Czytaj: Co zrobić, by Google zauważył Twoją stronę?

Szybko nie będzie

Czy preferujesz długie oczekiwanie na załadowanie się strony internetowej i marnowanie czasu na przeglądanie zakładek? To właśnie może się zadziać, gdy decydujesz się skorzystać z kreatora stron www i tworzysz swoją witrynę samodzielnie. Niemożliwe będzie również zoptymalizowanie jej działania, gdyż do tego celu potrzebny jest dostęp do kodu strony, którego najprawdopodobniej nie będziesz posiadać.

Irytujące reklamy

Niestety, nie ma niczego, co byłoby całkowicie bezpłatne. Choć korzystanie z kreatora nie wymaga opłat, niesie to ze sobą wysoką cenę. Mianowicie, pojawiające się reklamowe okienka stanowią utrudnienie. Po pierwsze, odwracają uwagę od treści na twojej stronie, a po drugie, są po prostu irytujące. Nawet najstaranniej zaprojektowana witryna wiele traci z powodu tych reklam, co sprawia, że staje się mniej atrakcyjna dla odbiorców.

Kreatywność pod kontrolą

Posiadasz swój plan biznesowy i oczywiście zakładasz, że odniesiesz sukces. Przewidujesz rozwój firmy, co oznaczać będzie konieczność rozbudowy strony internetowej. W takim przypadku z pewnością okaże się, że kreator, pomimo swojej łatwości obsługi, ogranicza możliwości personalizacji strony.

Choć masz oryginalny pomysł na witrynę, narzędzia dostępne na bezpłatnych platformach nie pozwolą ci zrealizować marzeń o idealnym miejscu w sieci. Do tego potrzebny jest przede wszystkim dostęp do kodowania i wsparcie specjalisty od stron internetowych, który zmaterializuje twoją koncepcję.

Trudno również o to, aby strona utworzona za pomocą kreatora naprawdę wyróżniała się w sieci. Nawet jeśli samodzielnie opracujesz ją od podstaw, będzie zawierać powtarzalne motywy, tła i szablony. Unikniesz tego, zlecając stworzenie strony doświadczonemu specjaliście.

Kreator nie zastąpi zespołu ludzi

Nawet najbardziej zaawansowany kreator nie dorówna umiejętnościom ludzi, którzy posiadają doświadczenie w projektowaniu stron internetowych. W dzisiejszych czasach, aby stworzyć atrakcyjną, zoptymalizowaną i sprawnie działającą witrynę, konieczne jest zaangażowanie zespołu specjalistów.

Pierwszym krokiem jest opracowanie architektury informacji, określającej strukturę i nawigację witryny. To obejmuje m.in. rozmieszczenie zakładek i sposób poruszania się po stronie. Następnie web developerzy przystępują do działania, przekształcając pomysły właściciela strony w rzeczywistość, dbając o kodowanie i czasem tworząc system zarządzania treścią (CMS). O wyglądzie strony dbają graficy, natomiast content managerowie i copywriterzy zajmują się treściami, ich poprawnością, skutecznością i atrakcyjnością.

Kreator stron internetowych może być przydatny dla hobbystów czy młodych osób czerpiących radość z projektowania witryn. W przypadku marki, która pragnie stworzyć profesjonalną wizytówkę w sieci, opcja ta nie jest zalecana. Ograniczenia, brak możliwości optymalizacji, irytujące reklamy i wolny czas ładowania zakładek to wystarczające powody, by zrezygnować z korzystania z darmowego kreatora.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy przy tworzeniu swojej strony internetowej, skontaktuj się z nami Z przyjemnością pomożemy Ci w stworzeniu profesjonalnego miejsca w sieci.

Maszy pytania?
Skontaktuj się z nami 😉