Photoshop za darmo, ale pod pewnymi warunkami

Adobe udostępnia swój program graficzny Photoshop za darmo. To dobra wiadomość, ale jest też ta gorsza – dotyczy to wersji przeglądarkowej i na razie obejmuje tylko użytkowników w Kanadzie.

Jest tak wiele rzeczy, które warto żyć w Kanadzie. Ludzie są przyjaźni i zrelaksowani, można pojechać nad Wodospad Niagara, jest też prawdziwa królowa i co najważniejsze – darmowy Photoshop. To nie żart, firma Adobe postanowiła udostępnić tam bezpłatnie przeglądarkową wersję swojego programu graficznego.

Photoshop za darmo?

Wystarczy konto Adobe, które oczywiście można również założyć za darmo. Połączyć się również z Kanady, ponieważ reszta świata nadal musi korzystać z płatnych opcji subskrypcji Adobe Creative Cloud, aby korzystać z programu Photoshop. Być może jednak wystarczy poczekać, a jego bezpłatna funkcja rozszerzy się na inne regiony.

Choć jak wiadomo „darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby”, to warto wiedzieć, że przeglądarkowa wersja Photoshopa nie dorównuje wielu darmowym programom graficznym, takim jak GIMP, Photopea czy Paint.NET. Posiada prostą obsługę warstw, tworzenie masek i wiele narzędzi, brakuje jej jednak filtrów czy chociażby zaawansowanych operacji na warstwach.

Mobilne aplikacje Adobe

Darmowe programy Adobe można znaleźć w wersjach mobilnych na Androida i iOS. Znajdziemy takie elementy jak Adobe Express czy Lightroom. Chociaż można je pobrać za darmo, musisz wydać trochę pieniędzy, aby cieszyć się niektórymi z bardziej zaawansowanych funkcji tych aplikacji.

Maszy pytania?
Skontaktuj się z nami 😉