Nowość w iPhonie. Pozwoli edytować i usuwać wiadomości

W nadchodzącej aktualizacji oprogramowania iPhone’a, iOS 16, pojawią się opcje edytowania i cofania wysyłanych wiadomości w iMessage. Będzie też opcja oznaczania wątków jako nieprzeczytane, by móc wrócić do nich później – poinformował Apple na swojej corocznej konferencji dla deweloperów .

W nadchodzącej aktualizacji oprogramowania iPhone’a iOS 16 dostępna będzie opcja edycji i cofania wysłanych wiadomości w iMessage. Istnieje również opcja oznaczania wątków jako nieprzeczytanych, aby można było wrócić do nich później, Apple powiedział na corocznej konferencji programistów w poniedziałek.

Opcje te będą dostępne przez 30 dni od wysłania tekstu – dodała firma Apple.

iPhone wyprzedza Twittera

Po raz pierwszy ogłoszony przez MacRumors w marcu 2020 r. Apple faktycznie pracował nad sposobem, aby umożliwić użytkownikom usuwanie iMessage. Raport mówi, że jeśli wiadomość zostanie wycofana, zarówno nadawca, jak i odbiorca wiadomości tekstowej zostaną powiadomieni.

Inne usługi przesyłania wiadomości, w tym WhatsApp, od dawna mogą edytować i usuwać wiadomości.

Google od dawna ma ustawienie, które pozwala użytkownikom wycofywać wiadomości e-mail w ciągu kilku sekund od wysłania. Z kolei użytkownicy Slacka mogą edytować i usuwać wiadomości wysłane w aplikacji, ale tylko przez ograniczony czas.

Użytkownicy Twittera od dawna domagają się przycisku edycji, a funkcja ta przez lata stała się żartem wewnętrznym. „Pracujemy nad przyciskiem edycji” – napisała firma w prima aprilis w kwietniu, ale później dodała, że ​​funkcja może zadebiutować w płatnej usłudze subskrypcji za kilka miesięcy.

Firma Apple nie poinformowała, kiedy zostanie wprowadzona nowa aktualizacja systemu iOS.

Maszy pytania?
Skontaktuj się z nami 😉

biuro@greenartstudio.pl