Jak cofnąć zmiany we wpisach i stronach WordPress?

Czasami pisząc post na blogu lub edytując zawartość zakładki na stronie internetowej, popełniamy błąd i zapisujemy zmiany. Więc co ? Czy można cofnąć zmiany? Na szczęście WordPress ma wbudowaną funkcję, która umożliwia powrót do poprzedniej wersji posta oraz strony. Dowiedz się, jak cofnąć zmiany we wpisach i stronach
Jak cofnąć zmiany we wpisach i stronach WordPress?

Jak cofnąć zmiany we wpisach i stronach

WordPress ma funkcję, która pozwala cofnąć zmiany wprowadzone na karcie lub wpisie. Dzięki temu bez obaw możemy edytować treści, bo jeśli popełnimy błąd lub usuniemy informacje, które są dla nas ważne, możemy łatwo przywrócić poprzednią wersję. Funkcja umożliwiająca powrót do poprzedniej wersji wpisu lub strony nosi nazwę Wersja.

Na poziomie edycji wpisu lub strony rozwiń pasek boczny, klikając ikonę koła zębatego.

Po dokonaniu zmian w edytowanej zakładce i kliknięciu przycisku Aktualizuj pojawi się sekcja Wersja x, gdzie x to numer zapisanej wersji. W przykładzie występują 2 wersje wpisu.

W każdej wersji mamy przegląd dokonanych zmian –  Nowy tekst jest podświetlony na zielono.

Jeśli chcesz przywrócić określoną wersję, po prostu kliknij przycisk Przywróć wybraną wersję.

Nie wyświetlają się wersje

Może się zdarzyć, że nie widzisz sekcji wersji w swoim WordPressie. Na szczęście rozwiązanie problemu jest bardzo proste. Wystarczy dodać poniższy kod w wp-config.php. Znajdziesz ten plik w katalogu domowym wraz z instalacją WordPressa.

define( 'WP_POST_REVISIONS', true );

Maszy pytania?
Skontaktuj się z nami 😉