Błąd w ETS2 wkurza graczy od premiery, a twórcy nadal go nie naprawili

Gracze ETS2 mają dość sztucznej inteligencji. Zachowanie kierowców na wirtualnych drogach może przyprawić o zawrót głowy, a twórcy dalej nie naprawili błędów obecnych w grze od premiery.

Fani ETS2 z pewnością nieraz napotkali różne problemy na drodze, jednak z grze występuje jeden, który nie został naprawiony od premiery. Mowa tutaj o dziwnym zachowaniu kierowców sterowanych przez AI, gdy gracz chce zjechać na inny pas.

Może cię wpuszczę, może nie

Jak to przy okazji błędów bywa, poniżej znajdziecie materiał prezentujący problematyczną kwestię. Co ciekawe, nie tylko gracze ETS2 napotykają ten problem. Podobnie sprawa ma się w , gdzie AI również przydałoby się kilka znaczących poprawek.

Warto tutaj zaznaczyć, że nie jest to jedyny problem, który podczas jazdy napotykają gracze ETS2. Nierzadko zdarza się również, że AI wymusza pierwszeństwo, czy powoduje wypadek.

SCS powinno usprawnić ruch uliczny

Oczywiście nie jest to takie proste, jak się wydaje. O ile społeczność w komentarzach rzucała wiele propozycji odnośnie tego, jak można by usprawnić zachowanie AI na drogach, to ostatnie słowo i tak należy co SCS.

Jestem zupełnie zielony w kwestii tego, jak działa AI, ale niektóre z tych zachowań wyglądają jakby były sztywno ustalonymi „decyzjami designerskimi”. W żadnym wypadku nie chcę, żeby SCS projektowali grę od nowa, po prostu niech dopracują podstawy. Indywidualne style jazdy dla NPC-ów były bardzo fajne, ale wydaje mi się, że na początek powinni popracować nad tym, co jeszcze wymaga szlifów – napisał j1ggl.

Wśród propozycji pojawiały się nie tylko zaawansowane rozwiązania, jak zaprojektowanie indywidualnego stylu jazdy kierowców. Gracze sugerowali również stworzenie jednego uniwersalnego systemu dla wszystkich symulatorów ciężarówek, np. z pomocą inteligentnego modelu kierowcy (IDM).

Nie jest to oczywiście implementacja, ale opisuje wszystkie podstawy bezpiecznego poruszania się różnych samochodów po tych samych drogach. Oczywiście wiele rzeczy można jeszcze poprawić, ale sądzę, że większość symulacji ruchu drogowego wykorzystuje ten model jako blok startowy – napisał TinyPurringBLAHAJ.

Jak zatem widać, propozycji dotyczących tego, jak naprawić zachowanie kierowców sterowanych przez AI, jest całkiem sporo. Być może IDM przyniosłoby także kres nieracjonalnym decyzjom sztucznej inteligencji, które nierzadko prowadzą do ukarania kierowcy ciężarówki mandatem za złamanie przepisów.

Maszy pytania?
Skontaktuj się z nami 😉